UAB "Baltijos vertimai" logotipas lietuvių kalba

Kokia kalba rašyti laišką Kalėdų Seneliui?

Už lango vis labiau kvepia žiema, imbieriniais meduoliais, eglutėmis ir, žinoma, Kalėdomis! Šis metas tinkamiausias imtis svarbiausio metų darbo – rašyti laišką Kalėdų Seneliui.
Jaukus vakaras prie puodelio kvapnios arbatos su savo mažaisiais, liejant slapčiausias svajones ant popieriaus – kas gali būti geriau? Tačiau, neretam tėveliui ar mamytei kyla klausimas – kokia gi kalba vaikučiams reikėtų rašyti Kalėdų Seneliui, kad visi mažųjų norai būtų išgirsti ir juos pasiektų pats svarbiausias atsakymas gyvenime? Juk gautas laiškas nuo tikro Kalėdų Senelio mažiesiems paliks įspūdį labai ilgam.
Deja, veikiančio Kalėdų Senelio pašto adreso Lietuvoje rasti taip ir nepavyko. Tačiau dėl to tikrai neverta nusiminti, nes gerasis žilabarzdis raudonu kostiumu turi keletą adresų visame pasaulyje (kaipgi kitaip spėtų išpildyti visus vaikučių norus?).

Ypatingas Kalėdų Senelio paštas Kanadoje veikia nuo 1982 m. Šiuo adresu įsikūrę Kalėdų Senelio padėjėjai elfai laukia laiškų iš viso pasaulio ir atsakymus siunčia daugiau nei 30 skirtingų kalbų. Ypatingas šis paštas tuo, kad šiuo adresu siunčiamą laišką galima rašyti LIETUVIŠKAI! Laiškus šiuo adresu reikėtų išsiųsti iki gruodžio 16 d. Taigi, paskubėję, dar suspėsite išsiųsti laišką į Kanadą, adresu:

Santa Claus
North Pole
Canada
H0H 0H0

Dar viena, ko gero geriausiai mums žinoma, Kalėdų Senelio buveinė yra ne kur kitur, o Šiaurės ašigalyje. Bet kuris mažylis išpyškins, kad tikrasis Kalėdų Senelis gyvena būtent Laplandijoje. Šiuo adresu mielasis stebukladarys ir jo padėjėjai kasmet sulaukia daugiau kaip 700 tūkst. laiškų, o netoli Rovaniemio (suom. Rovaniemi) miesto įsikūrusiame Kalėdų Senelio kaime per metus apsilanko apie 500 tūkst. žmonių. Nors Kalėdų Senelį Laplandijoje galima lankyti visus metus, tačiau teigiama, jog daugiausia turistų atvyksta būtent žiemos sezonu, kai Kalėdų dvasia tiesiog tvyro ore.
Tik laiškus Kalėdų Seneliui į Šiaurės ašigalį patartina rašyti ANGLŲ kalba:

Santa Claus
Santa Claus Main Post Office
FI-96930 Arctic Circle
Finland

Kadangi nemaža dalis mūsų mažųjų su tėveliais gyvena Jungtinėje Karalystėje, laiškus jie gali rašyti į vietinį Kalėdų Senelio pašto skyrių, adresu:

Santa/Father Christmas,
Santa’s Grotto,
Reindeerland,
XM4 5HQ

Laiškus šiuo adresu reikėtų rašyti taip pat ANGLŲ kalba. Tam, kad mažieji būtų tikri, jog Kalėdų Senelis spės atsakyti iki šv. Kalėdų, laiškus reikėtų paskubėti išsiųsti iki gruodžio 9 d.

Jaukaus ir ramaus Jums švenčių laukimo!

Pateikite užklausą

Atsakysime per 1 darbo valandą