UAB "Baltijos vertimai" logotipas lietuvių kalba

Teksto maketavimas

Ne retai žmonės maišo sąvokas „dizainas“ ir „maketavimas“. Tačiau tarp leidinio dizaino ir maketo yra nemažas skirtumas. Dizainą ruošia dizaineris. Bendras dizainas kuriamas derinant turimas fotografijas, tekstą bei kitą vizualinę informaciją. Iš šių detalių sukuriama išvaizda, kitaip sakant – išorė. Maketavimas − būsimo leidinio, iškabos, reklaminio lankstinuko ar vizitinių kortelių paruošimas spaudai, kai, išdėstant užsakovo pateiktą arba dizainerio sukurtą tekstinę ir vaizdinę informaciją, sukuriamas galutinis variantas. Svarbu paminėti, kad maketo be specialios įrangos sukurti neįmanoma. Atliekant maketavimo paslaugą naudojamos kompiuterinės programos, kuriomis ir paruošiamas akiai malonus ir kliento reikalavimus atitinkantis maketas.

Teksto maketavimo paslaugos ir su tuo susiję darbai teikiami visoje Lietuvoje nuotoliniu būdu: Kaune, Panevėžyje, Alytuje, Telšiuose, Tauragėje ir kt. bei Vilniuje ir Klaipėdoje, kur įsikūrę mūsų vertimo biurai.

Prireikus bet kokios tipo maketo, maloniai kviečiame kreiptis UAB ,,Baltijos vertimai” vertimų biurą, kur teikiamos vertimų ir Jūsų pateiktų tekstų maketavimo paslaugas. Susisiekite su mumis dabar ir gaukite pasiūlymą!

Sekite mūsų naujienas Facebook paskyroje. 

Sužinokite daugiau apie teksto maketavimą: 

Maketavimas – tai estetiško ir patogaus naudojimui (skaitymui, leidybai) maketo paruošimas, kai naudojantis specialiomis kompiuterinėmis programomis tvarkingai ir logiškai sudėliojama tekstinė ir vaizdinė informacija, išlaikomos reikalingos proporcijos.

Naudojimo instrukcijose, kataloguose, reklaminiuose lankstinukuose ir kito pobūdžio tekstuose paprastai būna gausu diagramų, schemų, paveikslėlių. Atliekant vertimus kinta teksto ilgis, struktūra, todėl ne visada pavyksta grafinius elementus išlaikyti tinkamose pozicijose. Šiuos nesklandumus lengviausia išspręsti patikint tekstus maketuotojui.UAB ,,Baltijos vertimai“ biuruose maketuojami ne tik vertimai, bet ir Jūsų pateikti tekstai. Jei reikia tik sutvarkyti išsikraipiusį teksto maketą maketavimo programa, per dieną pakoreguojame apie 30 psl. Kuriant naują maketą, naudojant sudėtingus grafinius elementus, su Jumis deriname palankų darbų atlikimo terminą.

Vertimai dažniausiai maketuojami pagal originalo maketą, tačiau gali būti tvarkomi ir tekstai, neturintys maketo pavyzdžio. Tada atsižvelgiama į teksto paskirtį. Kartais maketuojant atsiranda žodžių kėlimo klaidų, gali būti iškraipyti kai kurie simboliai, ,,pametami” teksto segmentai, todėl visada papildomai atliekama sumaketuoto teksto korektūra.

Projektų vadovas iš kliento gauna tekstą maketavimui → projektų vadovas atlieka pirminę peržiūrą ir parenka maketuotoją → maketuotojas tekstą sumaketuoja ir persiunčia projektų vadovui → projektų vadovas peržiūri maketą ir pasirūpina korektūra → projektų vadovas siunčia sumaketuotą tekstą klientui. 

Maketavimo kaina skaičiuojama:

  • už vieną lapą;
  • įvertinus maketavimo sudėtingumą – atsižvelgiant į naudojamus grafinius elementus;
  • atsižvelgiant į pateikto teksto formatą.
  • kai pateikiamas versti jau sumaketuotas tekstas programos Word arba Adobe InDesign formatu, vertimo galutinis maketo sutvarkymas Jums kainuos minimaliai arba nekainuos visiškai.

Pateikite užklausą

Atsakysime per 1 darbo valandą