Titulinis
Główna
Tłumaczenia ustne 
Wróć

Tłumaczenia ustne

Zbliża się obiad biznesowy z klientami z zagranicy? Organizują Państwo konferencję lub szkolenia dla obcokrajowców? Potrzebny jest tłumacz na weselu krewnych? Podczas programu radiowego lub telewizyjnego? Wyjechali Państwo lub planują wyjazd zagranicę i nie znają lokalnego języka? W tych i wielu innych sytuacjach potrzebują Państwo oferowanych przez nasze biuro usług tłumaczeń ustnych.

Tłumaczenie ustne to wyjątkowy rodzaj komunikacji werbalnej, w której uczestniczą co najmniej dwie osoby: osoba mówiąca i tłumacz. Mogą Państwo wybierać spośród dwóch rodzajów tłumaczenia ustnego. Które z nich wybrać, zależy od miejsca i sytuacji, w jakiej będą potrzebne usługi tłumacza. Podczas tłumaczenia symultanicznego tłumacz najczęściej siedzi w kabinie, wraz z co najmniej jednym innym tłumaczem, i przekłada ustnie do mikrofonu słowa prelegenta. Tłumaczenia słuchają przez słuchawki osoby siedzące na sali. Podczas tłumaczenia konsekutywnego tłumacz jest obecny przy rozmowie, a po każdym zdaniu lub kilku zdaniach wygłoszonych przez mówcę tłumaczy je dla wszystkich siedzących na sali. Takie tłumaczenie trwa nieco dłużej, gdyż potrzebny jest czas na wypowiedzi dwóch osób.

Zapytanie o tłumaczenie ustne mogą Państwo złożyć tutaj albo skontaktować się z biurami UAB ,,Baltijos vertimai” telefonicznie lub e-mailowo.