UAB "Baltijos vertimai" logotipas lietuvių kalba

Socialinė partnerystė – raktas į kompetencijų ugdymą

Socialinė partnerystė tarp aukštųjų mokyklų ir verslo įstaigų pastaruoju metu vis labiau vertinama kaip priemonė, padedanti siekti bendrų tikslų profesinio rengimo bei kvalifikuotų specialistų ugdymo procese. UAB „Baltijos vertimai“ aktyviai plečia savo socialinių partnerių ratą ir šiuo metu bendradarbiauja su Vytauto Didžiojo universiteto, Kauno technologijos universiteto akademinėmis bendruomenėmis. Mūsų komandos nariai mielai dalinasi savo profesine patirtimi su būsimaisiais specialistais, dalyvauja universitetų organizuojamuose renginiuose.

Vienas tokių renginių vyko rugsėjo 17 d. KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultete, kur UAB „Baltijos vertimai“ vertėja Gražina Jurevičienė trečiojo ir ketvirtojo kurso studentams skaitė pranešimą apie tai, kaip jaunam specialistui susiorientuoti vertimų rinkoje. Dalindamasi savo patirtimi, vertėja būsimiems kolegoms priminė, jog visų pirma – vertėjo darbas tai aistra, gyvenimo būdas, reikalaujantis atsidavimo ir mokymosi visą gyvenimą. Studentai buvo supažindinti su praktine vertėjo darbo puse, atkreiptas dėmesys į tai, kad šiandien darbas su tekstais neįsivaizduojamas be šiuolaikinių technologijų ir vertimo programų (CAT), tad būtina domėtis naujovėmis, gilinti žinias net tokiose, visiškai su humanitariniais mokslais nesusijusiose, srityse kaip informacinės technologijos. Galiausiai, jau daug metų profesionalia vertimų veikla užsiimanti vertėja papasakojo, kokie yra pirmieji žingsniai, norint įsilieti į kolegų ratą ir kaip save pristatyti ne tik Lietuvos, bet ir pasaulinėje rinkoje.

„Nors jauno vertėjo laukia daug iššūkių, tačiau tikimės, kad patyrusių specialistų įkvepianti patirtis suteiks drąsos renkantis šią profesiją ir ateityje mūsų komanda papildys nauji, aistra darbui degantys, nariai“, – kalbėjo UAB „Baltijos vertimai“ direktorė Milda Povilaitienė.

Pateikite užklausą

Atsakysime per 1 darbo valandą