UAB "Baltijos vertimai" logotipas lietuvių kalba

Konfidencialumo užtikrinimas vertimų biure. Ar Jūsų pateikiama informacija išlieka saugi?

Konfidencialumo užtikrinimas, be abejonės, yra vienas iš aspektų, apie kurį privalo pagalvoti ne tik klientas, bet ir save gerbiantis vertimo paslaugas teikiantis biuras. Įsivaizduokite situaciją, kai nusiunčiate dar tik ruošiamo pristatyti produkto aprašymą keletui vertėjų ir po kurio laiko paaiškėja, kad ši informacija pasklido į viešumą anksčiau laiko. Žinoma, informacija nutekėti galėjo bet kuriame produkto kūrimo žingsnyje, tačiau nereikėtų pamiršti ir vertimo stadijos. Ar esate tikri, kad galite pasitikėti visais vertimo paslaugų tiekėjais, kuriems siunčiate užklausą?

Sąžiningai dirbantis vertimų biuras pirmiausia yra suinteresuotas išlaikyti savo klientus. Jis padarys viską, kad klientas jaustųsi ramus ir užtikrintas, jog gaus ne tik aukščiausios kokybės paslaugas, bet ir žinos, kad jo dokumentai yra saugūs. Todėl derėtų pasidomėti, kokiais būdais vertimų tiekėjas gali užtikrinti Jūsų siunčiamos informacijos konfidencialumą.

Saugiausia – susirasti ilgalaikius vertimo partnerius, su kuriais iš anksto būtų pasirašoma bendradarbiavimo ir konfidencialumo sutartis. Taip tiekėjas įsipareigotų neatskleisti jokios, iš kliento gautos informacijos tretiesiems asmenims, priešingu atveju, pagal sutartyje numatytas sąlygas turėtų atlyginti kliento patirtą žalą. Pasirašydami tokias sutartis su klientais, vertimų biurai taip pat įsipareigoja suvaldyti savo vertėjų komandą ir garantuoti, kad informacija nepasklis iš jų lūpų, todėl analogiškai, biuras su kiekvienu savo vertėju ar redaktoriumi pasirašo konfidencialumo sutartis, kurios įpareigoja vertėją laikytis griežtų reikalavimų ir neatskleisti bei neplatinti informacijos, kurią pamato ar išgirsta bendradarbiaudamas su konkrečiu vertimų biuru. Tai itin svarbu, nes, esant mažai rinkai, dalis laisvai samdomų vertėjų bendradarbiauja ne su vienu vertimų biuru, todėl kiekvienas darbdavys turėtų būti suinteresuotas padaryti viską, kad galėtų visiškai pasitikėti savo komandos nariu.

Neturint nuolatinių vertimo partnerių arba ieškant naujų tiekėjų ir kreipiantis į juos pirmą kartą, patartina bent jau pasiteirauti, kokiais būdais vertėjas ar vertimų biuras užtikrins Jūsų pateiktos informacijos saugumą. Sąžiningai dirbantys vertimų biurai Jums tikrai galės išsamiai paaiškinti, kokių priemonių imamasi, ar su savo vertėjų komanda turi sudarę konfidencialumo sutartis, ir bus suinteresuoti išsaugoti ne tik gautą informaciją, bet ir Jus, kaip potencialų klientą. Taip pat Jums greičiausiai bus pasiūlyta pasirašyti bendradarbiavimo ir konfidencialumo sutartį net ir vienam konkrečiam projektui. Taip galėsite būti ramūs ir užtikrinti, kad informacija nebus nutekinta ir bus tvirtai laikomasi kliento ir tiekėjo etikos kodekso.

Pateikite užklausą

Atsakysime per 1 darbo valandą